Messi do të barazojë Ramosin

Futboll

Messi do të barazojë Ramosin

Më: 8 prill 2021 Në ora: 23:33
Messi do të barazojë Ramosin

Lionel Messi do të barazojë Sergio Ramosin kur të zbresë të shtunën në “Alfredo di Stefano”.

Messi do të paraqitet për herë të 45 në një “El Clasico” dhe për shkak se Sergio Ramos do të mungojë për arsye dëmtimi, Leo do ta barazojë kapitenin e Los Blancos.

Gjithashtu, për Messin stadiumi “Alfredo di Stefano” do të jetë i 90-ti që ka luajtur gjatë karrierës 33-vjeçari.

Të shtunën, golashënuesi më i mirë në histori të El Clasicos, me 26 finalizime, do të tentojë gjithashtu t’i japë fund agjërimit.

Messi nuk ka shënuar asnjë gol që kur është larguar Cristiano Ronaldo.

Golin e fundit në nëj El Clasico Leo e ka shënuar në maj të vitit 2018.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat