Sancho mungon

Futboll

Sancho mungon

Më: 13 prill 2021 Në ora: 17:38
Sancho mungon

Anësori anglez Sancho nuk ka arritur të shërohet me kohë për sfidën që e ka Dortmundi ndaj ish ekipit të tij, shkruan “Mirror”.

Jadon Sancho ka dështuar që të rikuperohet nga lëndimi që e la jashtë fushave për një muaj, edhe pse ai u rikthy në stërvitje në këtë vikend.

Trajneri i Dortmundit, Edin Terzic e konfirmoi se Sancho nuk do të jetë i gatshëm për duelin që e kanë nesër (e mërkure) ndaj Cityt në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Lojtari 21 vjeç ka qenë në Dubai për një tretmant intenziv që të luajë ndajë ish skuadrës.

Ai u lëndua ndaj Borussia Monchengladbach dhe Dortmundi janë shtatë pikë larg top 4-ës në Bundeligë, ku do të luhen edhe 10 xhiro deri në fund.

Sancho ishte pjesë e akademisë së Cityt nga viti 2015-të deri në të 2017-ën, derisa në Dortmund u transferua në vitin 2017-të.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat