Kjo është nota e Xherdan Shaqirit kundër Real Madridit 

Futboll

Kjo është nota e Xherdan Shaqirit kundër Real Madridit 

Nga: Kemajl Goca Më: 14 prill 2021 Në ora: 23:18
Kjo është nota e Xherdan Shaqirit kundër Real Madridit 

Ylli nga Kosova, Xherdan Shaqiri, anëtar i Kombëtares së Zvicrës, me ekipin e Liverpoolit, u eliminuan nga garat e Champions League. 

Liverpolli si vendas u nda baras (0:0) me Real Madridin, ndërsa shkak i humbjes në Madrid me rezultat 2:0,  eliminohen në çerekfinale!

Shaqiri u fut në minutën e 82-të, megjithatë u vlerësua me notë 6.3 nga faqja e specializuar “sofascore”.  

Alexander-Arnold i Liverpoolit dhe Eder Militao i Realit, u vlerësuan më notën më të mirë, 8.

Image

Nota e Shaqirit

Real Madridi së bashku me Manchester Cityn, Chelsean dhe PSG-në kualifikohen në gjysmëfinalen e Champions League. 

Image

Notat 

Në gjysmëfinale takohen PSG - Manchester City dhe Real Madrid  Chelsea.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat