Ankth te Hertha

Futboll

Ankth te Hertha

Më: 15 prill 2021 Në ora: 12:00
Ankth te Hertha

Klubi gjerman i Herta Berlin ka konfirmuar së fundmi 3 raste me Koronavirus në skuadër.

Bëhet fjalë për trajnerin, Pal Dardai dhe ndihmësit e tij Admir Hamzagiç dhe Dodi Lukebakio.

Të 3 personat iu nënshtruan testeve dhe zbuluan se ishin pozitiv ndaj virusit.

Për këtë arsye ata u izoluan menjëherë në shtëpitë e tyre, ku do të qëndrojnë deri sa virusi të largohet nga trupi i tyre.

Një situatë aspak e mirë për klubin kryeqytetas, pasi është shtuar ankthi se në skuadër mund të jenë të infektuar edhe të tjerë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat