De Bruyne tremb Guardiolan

Futboll

De Bruyne tremb Guardiolan

Më: 18 prill 2021 Në ora: 00:30
De Bruyne tremb Guardiolan

City bie në Wembley kundër Chelsea dhe largohet nga FA Cup.

Pep Guardiola analizoi ndeshjen në konferencën për shtyp si vijon: “Ne nuk krijuam shumë, por ishim atje të pranishëm.

Në minutat e fundit ngritëm ritmin, së bashku me cilësinë, por unë e përgëzoj Chelsea sepse rezistoi dhe menaxhoi avantazhin. Ata kanë cilësi të shkëlqyeshme dhe ishin të organizuar mirë”.

Trajneri spanjoll ka ndryshuar shumë lojtarë në krahasim me ndeshjen e Ligës së Kampionëve me Dortmund, ku u kualifikua pas suksesit 2-1 në Gjermani.

“Ne kishim dy ditë e gjysmë për t’u rikuperuar dhe të gjithë meritojnë të luajnë – shpjegoi ai.

Nuk mund të thoni se ne i japim pak peshë këtij kompeticioni, thjesht e humbëm këtë lojë”.

Guardiola më në fund dha një azhurnim të vogël për gjendjen e De Bruyne, i cili doli me një dëmtim në fillim të pjesës së dytë:

“Nesër ai do të bëjë kontrollet! Mund të them se nuk duket se ndihet mirë, por do të shohim neser”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat