Guardiola preferon talentin britanik

Futboll

Guardiola preferon talentin britanik

Më: 18 prill 2021 Në ora: 11:54
Guardiola preferon talentin britanik

Rahem Sterling së fundmi e ka humbur vendin e tij në formacion, teksa trajneri Pep Guardiola ka preferuar në vend të tij Fill Fouden.

Talenti britanik ia ka shpërblyer trajnerit në fushë, ndaj edhe ka zënë vendin e titullarit duke lënë në stol Sterling.

Një situatë që nuk i pëlqen shumë sulmuesit, ndërsa kur i kanë mbetur edhe dy vite kontratë, ai mund të mendojë të ndryshojë ambient. Dhe, për këtë Real Madrid ka interes teksa spanjollët edhe më parë kanë pasur simpati për 26-vjeçarin.

Gjithsesi, tashmë pritet merkato e verës teksa madrilenët duket se do të jenë protagonistë kryesorë të saj për të pasur një organikë sa më të zgjeruar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat