Ballkani fiton derbin në Drenas

Futboll

Ballkani fiton derbin në Drenas

Nga: K.Goca Më: 18 prill 2021 Në ora: 16:48
Ballkani fiton derbin në Drenas

Ballkani nga Theranda vazhdon fuqishëm hapin për titullin e kampionit. 

Therandasit si mysafirë shënojnë fitore me rezultat 2:0 kundër Feronikelit nga Drenasit.

Golat i shënuan Ermal Krasniqi (34') dhe Mirlind Daku (76'-nga penalltia).
Ballkani zë vendin e dytë me 61 pikë, ka tre me pak se lideri Drita dhe Feronikeli është i shtati me 34 sosh pas 29 jave në elitën e futbollit të Kosovës. 

Superliga e Kosovës
Prishtina – Arbëria 2:0
Gjilani – Llapi 0:2
Besa – Drenica 1:2
Trepça ’89 – Drita 0:1
Feronikeli – Ballkani 0:2   

Tabela
1.Drita    29    19    7    3    47:22    64
2. Ballkani    29    19    4    6    64:32    61
3. Prishtina    29    18    6    5    48:17    60
4. Gjilani    29    11    10    8    30:28    43
5. Llapi    29    11    3    15    40:43    36
6. Trepça ’89    29    10    5    14    28:39    35
7. Feronikeli    29    8    10    11    34:27    34
8. Drenica    29    8    9    12    25:38    33
9. Arbëria    29    7    6    16    29:46    27
10. Besa    29    2    4    23    22:75    10
Në javën e ardhshme do të takohen: Arbëria - Besa, Drenica - Feronikeli, Drita - Prishtina, Ballkani - Gjilani dhe Llapi - Trepça '89.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat