Atletico Madridi deklason Eibarin

Futboll

Atletico Madridi deklason Eibarin

Nga: K.G. Më: 18 prill 2021 Në ora: 17:57
Atletico Madridi deklason Eibarin

Atletico Madridi thellon epërsinë në Kampionatin e Spanjës. 

Ata si vendas e mposhtën me rezultat bindës 5:0 Eibarin, në takimin e javës së 33-të. 

Mysafirët nuk kishin takat që t'i bënin ballë lojës shumë të mirë të vendasve. 

Golat i shënuan Correa (42' e 44), Carrasco (49'), Llorente (53') e 68'). 

Atletico kryeson me 70 pikë, por ka një ndeshje dhe katër pikë më shumë se Reali në vend të dytë, pesë se Barcelona në pozitën e tretë dhe Eibar është i fundit me 23 pikë, që e pret punë e madhen në luftë për mbijetesë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat