​Conte: Për titullin 95 përqind e punës është kryer

Futboll

​Conte: Për titullin 95 përqind e punës është kryer

Më: 25 prill 2021 Në ora: 18:24
Antonio Conte

Antonio Conte beson se Interi ka 95 përqind të shanseve për të fituar Scudetton tashmë dhe sheh ngjashmëri midis departamentit të tij mbrojtës me “BBC-në” të Juventusit.

Interi ka 79 pikë në vendin e parë, 13 më shumë se Milani në vendin e dytë por që “Rossonerët” kanë një ndeshje më pak të zhvilluar.

“Ne luajtëm dy ndeshje të mira kundër Napolit dhe Spezias Të menaxhosh për të fituar këtë sezon, do të thotë ta bësh këta futbollist të bëhen fitues. Kurrë mos harroni se të tjerët janë duke humbur pikë. Ne kemi qenë të qëndrueshëm. Ndonjëherë vuajmë pak më shumë, por po mbajmë këmbën në pedalin e gazit ", tha fillimisht Conte pas ndeshjes.

Conte festoi egërsisht golin e Matteo Darmian, por pse ndodhi kjo?

"Është e lehtë për t'u shpjeguar. Në atë vrapim, unë shoh 95 përqind të Scudettos, ” tha ai ishte me një buzëqeshje të madhe në fytyrë.”

"Unë mendoj se ishte një vrapim i rëndësishëm, ne nuk e kemi fituar ende, por ishte e rëndësishme të fitonim kundër një ekipi që mund të krijojë telashe, një ekip shumë fizik që nuk kishte asgjë për të humbur. Këto fitore ishin me vlerë nëntë pikë."

Interi ka pësuar vetëm tre goditje në portë në tre ndeshjet e fundit, përcjell KosovaPress.

"Kur, në vitin tim të parë në Juventus, unë kam trajnuar lojtarë si Barzagli, Bonucci dhe Chiellini, ata ishin të rinj dhe nuk kishin fituar asgjë më parë. Ne kemi filluar një projekt të ri këtu, dhe unë mund të shoh shumë ngjashmëri me De Vrij, Bastoni dhe Skriniar tani.”, shpjegoi Conte.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat