Talenti i madh nga Kosova, i habit finlandezët, shkon hapave të babait dhe të xhaxhait 

Futboll

Talenti i madh nga Kosova, i habit finlandezët, shkon hapave të babait dhe të xhaxhait 

Nga: Kemajl Goca Më: 8 maj 2021 Në ora: 14:12
Talenti i madh nga Kosova, i habit finlandezët, shkon hapave të babait dhe të xhaxhait 

Një emër i ri që po vjen në futboll është Anid Kurti, talent i madh dhe që po mahnit edhe trajnerët finlandez. 

Është 9 vjeç, sulmuesi por goditjet i ka sikur një 15 vjeçar dhe përvëluese. 

Anidi ka teknikë të përsosur, sidomos goditje të fuqishme nga jashtë 16-shit. 

Është djali i ish futbollistit të mirënjohur të Trepçës, Prishtinës, Besianës, Besëlidhjes, Xhevat Kurti. 

Ai po shkon rrugës së babait, që besa edhe mund ta kalojë, po ashtu edhe të xhaxhait Shefqetit, ish futbollist i mirënjohur.     

Trajnerët e skuadrës së Ilves nga Tampera janë të habitur me dhuntinë që ka njomaku për futboll. 

Ja fjalët e trajnerëve të Ilvesit: “Anidi i butë me topin kur e ‘posedon’:

1.Prekje, pastaj befason me driblime, dhe jep zjarr me goditje te furishme. Anidi është magjistari i ekipit që mund të habisë me driblime  të panumërta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat