Ja nota e Berat Gjimshitit

Futboll

Ja nota e Berat Gjimshitit

Më: 9 maj 2021 Në ora: 18:56
Ja nota e Berat Gjimshitit

Pas fitores së Atalantës me rezultatin 2-5 ndaj Beneventos, Berat Gjimshiti ka kryer një paraqitje pozitive.

Sipas faqes së specializuar të statistikave, “Sofa Score” , Gjimshiti është vlerësuar me notën 7,0.

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare luajti përgjatë gjithë 90 minutave dhe kreu 2 herë spastrime në zonë, një herë gjuajtje të bllokuara, një ndërhyrje.

Topin gjithsej e ka prekur 80 herë. Nga 7 duele 5 i ka fituar dhe përqindja e pasimeve të sakta ishte 97%.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat