Ferguson dhe trajnerët e sotëm

Futboll

Ferguson dhe trajnerët e sotëm

Më: 12 maj 2021 Në ora: 16:47
Ferguson dhe trajnerët e sotëm

Sir Alex Ferguson ka dhënë një deklaratë interesante për The Guardian, duke krahasuar veten me trajnerët e sotëm.

“Si trajner, unë varesha nga memoria ime. Sot shikoj ndeshje në të cilat disa trajnerë marrin shënime vazhdimisht”, ka thënë ish-trajneri i Manchester United.

“Unë nuk e kam bërë kurrë. Jam varur gjithmonë nga memoria ime. Nuk arrij ta kuptoj pse një trajner duhet të marrë shënime gjatë ndeshjes.

Ul kokën pë rtë shkruar dhe humb një gol, ose një aksion…”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat