De Sciglio: Më vjen keq

Futboll

De Sciglio: Më vjen keq

Më: 14 maj 2021 Në ora: 15:38
De Sciglio: Më vjen keq

I intervistuar nga Tuttosport, Mattia De Sciglio komentoi kampionatin zhgënjyes të Juventusit, me të cilin ai gjithashtu është i lidhur me një kontratë deri në vitin 2022:

“Më vjen keq për ish-shokët e mi të skuadrës. Niveli i skuadrës është i lartë, sigurisht jo për vendin e pestë. Nga jashtë është e vështirë të kuptohet pse, por ndjenja është se krahasuar me vitet e fundit ka pasur pak mungesë dëshire për të luftuar në të gjitha fushat.

Pas nëntë titujve radhazi të kampionatit, do të jetë një sezon i vështirë. Të gjitha ciklet përfundojnë dhe Juventusi ishte diçka e jashtëzakonshme. Interi e meritonte kampionatin, ata ishin më të  mirët në vazhdimësi.

Me Conte është normale: Unë e kisha atë në ekipin kombëtar dhe e di se sa i zoti është të mbajë lojtarët në rrugën e duhur".

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat