Gjithçka e qartë

Futboll

Gjithçka e qartë

Më: 15 maj 2021 Në ora: 15:08
Gjithçka e qartë

Virgil van Dijk do të humbasë Kampionatin Evropian “Euro 2020”.

Tashmë është zyrtarizuar edhe nga trajneri i Holandës, Frank de Boer.

Van Dijk mungon që nga tetori i vitit 2020 kur dëmtoi rëndë ligamentet e gjurit dhe dëshiron të fokusohet gjatë verës në rikuperim për të qenë 100% gati për sezonin 2021/22.

“Më vjen vërtetë keq për të, sepse ai është kapiteni ynë”, u shpreh De Boer.

“Ne e kemi respektuar vendimin e tij”.

“Shpresojmë se ai do të jetë me ne në Kupën e Botës në Katar”.

“Unë fola me Virgilin dhe ai me tregoi situatën, është realist”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat