Legia e Muçit u shpall kampione

Futboll

Legia e Muçit u shpall kampione

Më: 16 maj 2021 Në ora: 23:10
Legia e Muçit u shpall kampione

Legia e Varshavës, skuadra ku aktivizohet sulmuesi shqiptar Ernest Muçi, u shpall zyrtarisht kampione e Polonisë teksa ditën e sotme festa e tifozëve polak ishte madhështorë për triumfin e skuadrës së tyre.

Qeveria kishte akorduar një plan masash dhe kishte urdhëruar hapjen e stadiumeve në 25% kapacitetit të tyre, por tifozët e kanë surprizuar skuadrën e tyre Legian me dhe festë të madhe me banderola dhe flakadanë.

Legia luajti ndeshjen e fundit të kampionatit ndaj Podbeskidzie duke fituar me rezultatin minimal 1:0.

Sulmuesi shqiptar Ernest Muçi u aktivizua titullar dhe luajti gjatë gjithë 90 minutave, por pa mundur dot të bëhej protagonist.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat