Solskjaer: Lukaku dhe Young top lojtarë, por unë doja skuadër më ndryshe

Futboll

Solskjaer: Lukaku dhe Young top lojtarë, por unë doja skuadër më ndryshe

Më: 17 maj 2021 Në ora: 16:33
Solskjaer: Lukaku dhe Young top lojtarë, por unë doja skuadër më ndryshe

Trajneri i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer ka thënë se dyshja e Interit, Alexis Sanchez dhe Ashley Young janë top lojtarë, por ai donte skuadër tjetër.

Tekniku norvegjez zëvendësoi Jose Mourinhon në dhjetor dhe shumë lojtarë kanë ndryshuar skuadër.

Alexis Sanchez, Romelu Lukaku dhe Ashley Young kaloi te Inter dhe një tjetër ish lojtari i Unitedit, Matteo Darmian iu bashkua këtë edicion.

“Çdo trajner ka fokusin dhe prioritetin e tij. Këta lojtarë janë top lojtarë, top profesionistë”.

“Mund t’i shohësh dhe t’i urosh më të mirat. Por, mora vendim bashkë me klubin se doja skuadër tjetër”.

“Për mua, kjo skuadër është duke u parë më shumë si skuadër që më bën të ndihem përgjegjës”, deklaroi ai.

Ndërkohë, United është në finale të Ligës së Evropës, ku do takohet me Villarrealin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat