Mori kartonin e kuq kundër Francës, Uellsi bën gjithçka...

Futboll

Mori kartonin e kuq kundër Francës, Uellsi bën gjithçka...

Më: 3 qershor 2021 Në ora: 17:45
Mori kartonin e kuq kundër Francës, Uellsi bën gjithçka...

Uellsi humbi në miqësoren e djeshme kundër Francës në shifrat 3-0. Kjo ndeshje kishte vlerë për të dyja Kombëtaret për të parë gjendjen e lojtarëve përpara Europianit. Momenti vendimtar ishte minuta e 26 kur Ëilliams u ndëshkua me karton të kuq dhe Benzema gaboi nga 11-metrat.

Ndeshja e ardhshme për Uellsin do të jetë ajo kundër Shqipërisë. Por për Uellsin kjo përballje është marrë shumë seriozisht pasi është testimi i tyre i fundit. Për këtë arsye ka një ankesë që i është drejtuar Komitetit Teknik të gjyqtarëve të UEFA-s për kartonin e kuq të Neco Ëilliams.

Trajneri Robert Page kërkon që të njëjtët lojtarë t’i provojë edhe ndaj Shqipërisë, me të njëjtën vendosje si ndaj Francës. Në krahun e Uellsit nuk e pranonin kurrsesi vendimin për të ndëshkuar me kartonin e kuq Neco Williams.

Gjyqtari i katërt do t’i kërkonte falje stafit të kësaj Kombëtare për vendimin e marrë dhe pritet që lojtari të kthehet kundër Shqipërisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat