Asani në Hungari

Futboll

Asani në Hungari

Më: 5 qershor 2021 Në ora: 21:28
Asani në Hungari

Jasir Asani me shumë gjasa do të vijojë karrierën në Hungari, pas aventurës pozitive me Partizanin.

Nga raportimet e fundit mësohet se 26-vjeçari i lindur në Shkup do të transferohet në Hungari të skuadra e Kisvardas, që këtë sezon e mbylli kampionatin në vendin e pestë në elitën e futbollit hungarez.

Palët kanë rënë dakord dhe sipas “Supersport” bëhet fjalë për një kontratë dyvjeçare me opsion rinovimi edhe një sezon tjetër. Javën e ardhshme pritet që Asani të hedhë firmën në kontratë dhe t’i bashkohet zyrtarisht ekipit të ri.

Vlen të theksohet fakti se gjatë sezonit të fundit me fanellën e Partizanit, Asani realizpo 8 gola, duke qenë një ndër futbollistët më të dalluar te “Demat e Kuq”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat