Sadiku: Thjesht kam vrapuar

Futboll

Sadiku: Thjesht kam vrapuar

Më: 12 qershor 2021 Në ora: 11:25
Sadiku: Thjesht kam vrapuar

Armando Sadiku është autori i golit të parë dhe të vetëm të Shqipërisë në një kompeticion madhor si Europiani.

Pesë vite më parë në sfidën e fazës së grupeve, sulmuesi realizoi me kokë për t’i dhuruar kuqezinjve një fitore historike.

Mbrëmjen e djeshme, në studion e Euro Magjia, Sadiku ka kujtuar momentin e festës së golit ndaj Rumanisë duke theksuar se vrapoi pa e ditur se ku do të shkonte.

“Nuk kam menduar asgjë. Thjesht kam vrapuar dhe më ka dalë gjithë pankina përpara. Mirë që më ka dalë, sepse përndryshe nuk e di ku do kisha përfunduar. Do kisha dalë jashtë stadiumit“, u shpreh Sadiku.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat