Buffon në Serie B

Futboll

Buffon në Serie B

Më: 16 qershor 2021 Në ora: 18:58
Buffon në Serie B

Gianluigi Buffon po përgatitet të kthehet te Parma: njëzet vjet pas lëvizjes së tij nga ekipi dukal te Juventus, portieri kampion bote është gati të bëjë udhëtimin e kundërt dhe të rimartohet me kauzën verdheblu, me ekipin që ndërkohë ka ndryshuar pronësinë disa herë dhe ka rënë në Serie B.

Një nga arsyet që e shtynë 43-vjeçarin të zgjidhte këtë sfidë të fundit (ndoshta) të karrierës së tij.

Firma e pashmangshme, nesër duhet të ketë njoftimin zyrtar të palëve.

Për Buffon, tani me pushime me familjen e tij, një kontratë dy-vjeçare me ekipin që e rriti atë dhe bëri debutimin e tij në mesin e profesionistëve, për kënaqësinë e një klubi që kishte nevojë për një “lider” për të rifilluar veten pas një sezoni të keq…

Do të ishte hera e dytë për Buffon në Serie B pasi e luajti me fanelën e Juventusit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat