Modriç në histori

Futboll

Modriç në histori

Më: 23 qershor 2021 Në ora: 12:07
Modriç në histori

Luka Modriç ka bërë paraqitje mbresëlënëse kundër Skocisë.

Me fitoren 3-1, Kroacia arriti që nga veti i tretë të dali në atë të dytë dhe të kualifikohet si e dyta më e mirë në rundin tjetër në Euro 2020.

Luka realizoi golin e epërsisë për 2-1 në pjesën e dytë dhe me këtë, ai u bë golashënuesi më i vjetër për Kroacinë në një Kampionat Evropian, 35 vjet e 286 ditë.

Modric gjithashtu është edhe golashënuesi më i ri për Kroacinë në një Evropian, me golin kundër Austrisë në moshën 22-vjeçare e 273 ditë. .

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat