Forsberg, lojtar i ndeshjes

Futboll

Forsberg, lojtar i ndeshjes

Më: 23 qershor 2021 Në ora: 21:14
Forsberg, lojtar i ndeshjes

Suedia arriti një fitore të madhe 3-2 përballë Polonisë duke u kualifikuar në raundin e 1/8-ve si kokë grupi.

Vendimtarë për skandinavët ishte dopieta e sulmuesit Forsberg, i cili është zgjedhur nga UEFA dhe si njeriu i ndeshjes.

29 vjeçari realizoi golin e parë vetëm pas 81 sekondash lojë duke thyer dhe një rekord në Kampionatin Europian si goli i dytë më i shpejtë i realizuar në këtë kompeticion.

Sulmuesi i Lajpcig shkon në shifrën e 3 golave në turneun veror duke treguar formë fantastike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat