Cila do të jetë e ardhmja e yllit portugez?!

Futboll

Cila do të jetë e ardhmja e yllit portugez?!

Më: 1 korrik 2021 Në ora: 11:30
Cila do të jetë e ardhmja e yllit portugez?!

Ora me rërë “vrapon”, koha për vendime po afron. Bota e Juves po pret të dijë se çfarë do të vendosë Ronaldo për të ardhmen e tij. E përkthyer: a do të qëndrojë apo do të largohet? Merkatoja bardhezi do të varet nga kjo zgjedhje, e cila do të jetë konservatore në rast të përhershmërisë dhe, përkundrazi, më e shtrirë nëse është e nevojshme të kërkohet një zëvendësues. Ora me rërë “vrapon” dhe pasiguria mbetet për momentin.

Cristiano u mbyll në heshtje, pasi komentoi përmes rrjeteve sociale zhgënjimin për eliminimin e hershëm nga Kampionati Europian, por natyrisht po reflekton së bashku me Jorge Mendes se si ta zgjidhin udhëkryqin para tyre. Duke respektuar vitin e fundit të kontratës së tij me Juven apo duke kërkuar stimuj të rinj dhe një sfidë të re? Loja është e hapur, sepse, nëse është e vërtetë që portugezi nuk ia ka treguar deri më tani klubit qëllimin e tij për t’u larguar, edhe për shkak të mungesës së ofertave konkrete, është po aq e vërtetë që, në të vetmen kohë nuk ka dhënë siguri të tilla që t’i qetësonin tifozët bardhezinj.

Sidoqoftë, situata nuk mund të mbetet pezull për një kohë të gjatë, sepse brenda dy javësh epoka e dytë e Allegrit do të fillojë me grumbullimin në Continassa. Asokohe do të jetë e nevojshme të kuptohet se si të lëvizet, nëse është e nevojshme në merkato. Për këtë arsye, një kontakt midis Mendes dhe Juves pritet së shpejti, një aspekt që do të favorizohet gjithashtu nga hyrja në detyrë e CEO së ri të zonës së futbollit, Maurizio Arrivabene, dhe i drejtorit të ri të zonës teknike, Federico Cherubini.

Zgjidhja afatgjatë, në çdo rast, ende nuk ekziston. Dhe sigurisht që nuk do të jetë rinovimi i kontratës. Në Portugali, në fakt, flitet se negociatat midis palëve kanë rifilluar për zgjatjen e kontratës me një vit, deri më 2023. Kjo hipotezë, megjithatë, nuk është aktuale në Continass.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat