Hakimi rrugës për te PSG

Futboll

Hakimi rrugës për te PSG

Më: 5 korrik 2021 Në ora: 20:25
Hakimi rrugës për te PSG

Achraf Hakimi është rrugës për të nënshkruar kontratën me Paris Saint-Germain.

Mbrojtësi maroken po largohet nga Interi, që aktualisht po kalon nëpër një krizë financiare.

Gazetari Fabrizio Romano ka publikuar një foto të Hakimit në aeroplan me agjentin e tij.

Sipas tij, marrëveshja mes të dyja palëve është arritur dhe kontrata do të firmoset deri në vitin 2026.

Nesër (e marte) pritet që Hakimi të prezantohet zyrtarisht te klubi nga Ligue 1, derisa shuma e transferimit besohet të jetë në 70 milionë euro.

Në ditët në vazhdim pritet te PSG të kalojë edhe Sergio Ramos si lojtar i lirë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat