Milani e do me çdo kusht transferimin e Dalot

Futboll

Milani e do me çdo kusht transferimin e Dalot

Më: 21 korrik 2021 Në ora: 23:43
Diogo Dalot

“Rossonerët” tejet të kënaqur me paraqitjet e mbrojtësit portugez sa ishte pjesë e tyre në formë huazimi nga Manchester United sezonin e kaluar.

Gjiganti italian AC Milan do të mundohet me çdo kusht që të sigurojë shërbimet e mbrojtësit të Manchester United Diogo Dalot, raporton “Sky Italia”.

Dalot impresionoi krerët e Milanit me paraqitjet e tij të mira në “San Siro” sezonin e kaluar, sa ishte pjesë e klubit italian në formë huazimi, dhe tani raportohet që trajneri Pioli e dëshiron portugezin në përbërje të ekipit për sezonin 2021/22.

Milani pritet që fillimisht të arrijë marrëveshje për huazimin e Dalot edhe për një sezon, me opsionin për ta bërë transferimin permanent në fund të kontratës së tij.

“Djajtë e Kuq” do të lejojnë largimin e Dalot vetëm nëse Milani pranon që të paguaj dëmshpërblim prej katër milionë eurosh për huazimin e portugezit, dhe tani pritet që gjiganti italian të përgatisë një ofertë të re me kushte më të mira të kontratës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat