Spanja e nis me barazim

Futboll

Spanja e nis me barazim

Më: 22 korrik 2021 Në ora: 15:41
Spanja e nis me barazim

Spanja e nis me barazim!

Spanja nuk arriti më shumë se një barazim ndaj Egjiptit, spanjollët dominuan ndeshjen në tërësi por përkundër rasteve të shumta nuk arriti të realizoj ndonjë gol.

Në ndeshjet tjerat Zelanda e Re mposhti Korenë e Jugut 1-0, Bregu i Filidishtë fitoi ndaj Arabisë Saudite 2-1 dhe Australia triumfoi ndaj Argjentinës 2-0.

Lojërat Olimpike nisin zyrtarisht nesër me ceremoninë hapëse, por ndeshjet e futbollit kanë filluar më herët duke marrë parasysh numrin e shumtë të ndeshjeve që do të zhvillohen dhe orarin e ngjeshur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat