Halaand “thumbon”

Futboll

Halaand “thumbon”

Më: 27 korrik 2021 Në ora: 19:33
Halaand “thumbon”

Erling Haaland ka thyer heshtjen e tij për të ardhmen  ndërsa ka gjysmën e Evropës pas vetes pavarësisht çmimit stratosferik që klubi i ka vendosur, gjë që e bën të pamendueshme që ndonjë klub do ta paguaj klauzolën këtë verë.

Tani për tani, duket se largimi nga Borussia Dortmund nuk është diçka që shqetëson gjigantin Norvegjez. Aq sa ai e tha qartë: “Deri dje, kam qenë një muaj pa folur me agjentin tim”.

Ai ishte veçanërisht kritik, jo për të mos qenë në gjendje të largohej, por përshifrën e lartë. “Shpresoj se është një thashethem dhe askush nuk i paguan ato para për një lojtarë,” tha sulmuesi i Dortmund, i cili gjithashtu theksoi se “së pari, unë kam tre vjet kohë në kontratën time. Unë jam duke shijuar kohën time këtu. Por sigurisht, trofetë janë të rëndësishëm “.

As në mjedisin Borussia Dortmund nuk ka frikë nga një largim i mundshëm nga Erling Haaland . Ata nuk besojnë nga klubi se askush nuk do të pranojë të paguajë 175 milion euro, edhe pse nëse dikush do të vinte me atë shifër nuk do të ishte as biznes i keq.

Në fakt, gjatë gjithë kësaj kohe klubi e ka bërë të qartë se ata kanë Haaland për sezonin e ardhshëm dhe i fundit që e bëri këtë ishte një legjendë si Mathias Sammer . “Unë e marr si të mirëqenë që ai do të qëndrojë, kështu që u dakorduam. Sigurisht, herë pas here nuk është aq e lehtë. Nëse një i çmendur vjen dhe vendos 200 milion euro në tryezë … Do të ishte e vështirë të shpjegosh një refuzimi i asaj shume ndaj aksionerëve tanë “.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat