Humbje e thellë e Bayernit

Futboll

Humbje e thellë e Bayernit

Më: 31 korrik 2021 Në ora: 19:42
Humbje e thellë e Bayernit

Bajern Munih ka harruar të fitojë dhe këtë e tregoi dhe ndeshja e sotme teksa bavarazët u shkërmoqen 0-3 në miqësoren e zhvilluar kundër Napolit.

Në 4 miqësoret e luajtura këtë verë, skuadra e Nagelsman ka marrë vetëm 1 barazim dhe 3 humbje. Kundër Napolit, Bajerni dominoi totalisht në lojë duke mbajtur 66% të topit, por rezultati bën diferencën dhe skuadra e Spaletit u tregua më cinike.

Siparin e golave e hapi sulmuesi Osimhen në minutën e 70-të, i cili vetëm 1 minutë më vonë dyfishoi shifrat dhe realizoi dopietë në këtë sfidë. 4 minuta para fundit të sfidës, Maçaç realizoi dhe të tretin për Napolin duke i dhënë një shuplakë të mirë Bajernit.

Nagelsman edhe pse kreu plot 12 zëvendësime nuk arriti të marrë rezultat pozitiv.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat