Kryeziu zbulon rivalin e Dritës

Futboll

Kryeziu zbulon rivalin e Dritës

Më: 5 gusht 2021 Në ora: 18:48
Kryeziu zbulon rivalin e Dritës

Njëri nga klubet që ka bërë më së shumti ndryshime këtë sezon është padyshim Drita, e cila deri tani ka transferuar 8 lojtarë.

Almir Kryeziu, i cili u zyrtarizua si “Intelektualë” më 10 korrik, në një bisedë me Gazetasheshi.com ka thënë se pret të jap më të mirën nga vetja për stinorin e ri.

“Pritshmëritë për sezonin e ri janë që të jap më të mirën nga vetja dhe t’i ndihmoj klubit në objektivat e saj”, ka thënë ai.

I pyetur për atmosferën në skuadër, Kryeziu ka thënë se stërvitjet po shkojnë në mënyrën më të mirë të mundshme dhe janë gati për sezonin e ri.

“Rivalin më të vështirë sa i përket sezonit të ri e shohim skuadrën nga kryeqyteti Prishtina”, është shprehur në fund anësori i “Intelektualëve”.

Drita ndeshjen e parë në Superligë do ta luajë ndaj Feronikelit më 22 gusht.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat