E gjithë vëmendja te Myrto Uzuni

Futboll

E gjithë vëmendja te Myrto Uzuni

Më: 18 gusht 2021 Në ora: 18:04
E gjithë vëmendja te Myrto Uzuni

Myrto Uzuni do të luajë në tokën zvicerane. Futbollisti shqiptar do ta nisi si titullar në përballjen ndaj Young Boys e cila është e vlefshme për “Play-Off” në “Champions League”.

Ndeshja e parë zhvillohet në transfertë dhe vendos jo pak për ekipin që do të kalojë në kompeticionin më të rëndësishëm në Europë.

Ashtu si edhe në sezonin e shkuar, Uzuni është kthyer në protagonistin e Ferencvarosh që në rrugën e kualifikueseve në Champions League.

Por dëshira e lojtarit shqiptar është e jashtëzakonshme për të konkurruar mes më të mirëve dhe për të qenë pjesë e këtij kompeticioni.

Në rast dështimi, atëherë Ferencvarosh duhet të kënaqej me grupet e Europa League që janë të siguruara.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat