Francezi pranë transferimit

Futboll

Francezi pranë transferimit

Më: 24 gusht 2021 Në ora: 12:56
Francezi pranë transferimit

Mbrojtësi 26-vjeçar francez Kurt Zouma, që luan në Premier League me Chelsea, është pranë kalimit te skuadra e West Ham.

Kjo e fundit kryeson kampionatin me 6 pikë pas dy javëve të para, e konsideruar si skuadra surprizë dhe po kërkon një mbrojtës.

Zouma nuk bën pjesë në planet e trajnerit Tuchel, që e ka lënë në stol lojtarin që kur erdhi te “blues” në mesin e sezonit të kaluar.

Skuadra e West Ham është gati të paguajë 30 milionë euro për mbrojtësin e qendrës, që vjet realizoi 5 gola në Premier.

Problem është rroga e lojtarit, 125 mijë stërlina në javë, një shumë e lartë për West Ham, që kërkon nga lojtari një sforcim për të ulur pagën. Lojtari më i paguar aktualisht te West Ham është Andriy Yarmolenko, me 115 mijë stërlina në javë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat