Dajaku në Sunderland

Futboll

Dajaku në Sunderland

Më: 31 gusht 2021 Në ora: 23:05
Dajaku në Sunderland

Sunderland ka siguruar shërbimet e sulmuesit kosovar, Leon Dajaku.

Dajaku ka kaluar te skuadra angleze në formë huazimi për një vit.

“Sunderland është i lumtur t’iu njoftojë nënshkrimin e sulmuesit së krahut, Leon Dajaku. 20-vjeçari kalon në Stadiumin e Dritës nga Union Berlin, në formë huazimi deri në fund të sezonit 2021/22”, shkruhet në komunikatë.

Ndërkohë, Dajaku përfaqëson Kombëtaren e Gjermanisë dhe siç dihet publikisht para disa viteve kishte refuzuar Kosovën, për Kombëtaren në fjalë që as nuk e fton.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat