Refuzon

Futboll

Refuzon

Më: 4 shtator 2021 Në ora: 11:50
Franck Kessie

Franck Kessie duket se do të largohet nga Milani.

Kessie ka kontratë aktuale me klubin italian të vlefshme deri në qershor të vitit 2022.

Sipas mediave italiane, futbollisti ka refuzuar të rinovojë kontratën pasi Milan nuk po arrin të përmbushë kërkesaj e tij financiare.

‘Rossonerët’ janë të gatshëm ti ofrojnë mesfushorit pagë 6.5 milionë euro me marrëveshjen e re, ndërsa ai po kërkon të paktën 8 milionë euro.

Në këtë situatë Kessie mund të largohet nga Italia në merkaton e dimrit ose verën e ardhshme si futbollistë i lirë.

Interesim për të kanë shprehur ekipe si Paris Saint-Germain dhe Liverpool..

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat