​Koeman detyrohet të ftojë lojtarë nga akademia për ndeshjen ndaj Granadas

Futboll

​Koeman detyrohet të ftojë lojtarë nga akademia për ndeshjen ndaj Granadas

Më: 20 shtator 2021 Në ora: 13:16
Foto ilustrim

Sfida e radhës për Barcelonën në La Liga do të jetë ajo kundër Granadës që zhvillohet sonte me fillim nga ora 21:00 në stadiumin “Camp Nou”.

Tashmë janë konfirmuar edhe mungesat e Ansu Fati dhe Jordi Albas.

Ndërsa është përfshirë në listë mbrojtësi i djathtë Sergio Roberto i cili po ashtu ishte në dyshim për këtë ndeshje.

Mungesat tjera të Barcelonës janë Bratiëaite, Aguero, Dembele, Pedri dhe Ëaguer dhe për këtë arsye trajneri Ronald Koeman ka përfshirë në listë lojtarë të rinjë si Demir, Pena, Gavi dhe Balde.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat