Vëmendja në Gjilan

Futboll

Vëmendja në Gjilan

Më: 16 tetor 2021 Në ora: 11:38
Vëmendja në Gjilan

Sot luhen tri duele tjera në elitën e futbollit.

Gjilani dhe Ballkani përballen në derbin e xhiros së nëntë.

Të dyja ekipet kanë si objektiv luftën për titull, andaj pritet një derbi i zjarrtë pasi pikët janë shumë të vlefshme në këtë përballje.

Duel tjetër interesant luhet në “Fadil Vokrri” ku Prishtina ballafaqohet me Llapin.

Prishtina ka mbetur larg kreut të tabelës dhe objektiv sot do të ketë vetëm fitoren, në anën tjetër edhe Llapi nuk e ka nisur aspak mirë edicionin e ri dhe do të kërkojë këndelljen.

Në anën tjetër Dukagjini takohet me Malishevën, në një takim shumë të vlefshëm sidomos për Dukagjinin që aktualisht ndodhet në zonën e rrezikshme.

Momentalisht Drenica prin në tabel me 17 pikë, një më shumë se Ballkani në vendin e dytë, kurse Gjilani është i treti me 13 pikë.

Të gjitha ndeshjet e sotme luhen nga ora 13:00.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat