Formacionet zyrtare, Milan-Verona

Futboll

Formacionet zyrtare, Milan-Verona

Më: 16 tetor 2021 Në ora: 20:08
Formacionet zyrtare, Milan-Verona

Milani kërkon që ta vazhdojë ecurinë pozitivë në Serie-A edhe në ndeshjen e javës së tetë kundër Hellas Veronas.

Ndeshja e cila starton nga ora 20:45 do të zhvillohet në stadiumin “San Siro” dhe të dy skuadra tashmë i kanë publikuar formacionet zyrtare.

MILAN (4-2-3-1) : Tatarusanu; Calabria, Tomori, Romagnoli, Ballo Touré; Kessie, Bennacer; Saelemaekers, Maldini, Rebic; Giroud.

VERONA (3-4-2-1): Montipò; Casale, Gunter, Ceccherini; Pharaohs, Veloso, Ilic, Lazovic; Barak, Caprari; Kalinic.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat