Portieri godet bashkëlojtarin e tij pasi pranuan gol

Futboll

Portieri godet bashkëlojtarin e tij pasi pranuan gol

Më: 17 tetor 2021 Në ora: 15:18
Portieri godet bashkëlojtarin

Në ndeshjen mes Glentoran dhe Coleraine në Irlandën e Veriut, portieri i vendasve ka sulmuar bashkëlojtarin e tij.

Vendasit ishin duke fituar 2-1, derisa Coleraine barazoi në minutën e 80-të rezultatin në 2-2 dhe pas pranimit të golit, portieri i vendasve, Aaron McCarey shkoi dhe e goditi mbrojtësin e tij Bobby Burns.

McCarey e goditi shumë Burnsin duke e rrëzuar në tokë, teksa u desh ndërhyrja e bashkëlojtarëve të tij për ta qetësuar, shkruan Insporti.

Gjyqtari kryesor i ndeshjes, vendosi ta përjashtoj mbrojtësin me karton të kuq duke e larguar nga loja.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat