Atletico është e interesuar për Paul Onuachu

Futboll

Atletico është e interesuar për Paul Onuachu

Më: 17 tetor 2021 Në ora: 23:19
Atletico është e interesuar për Paul Onuachu

Edhe pse afati kalimtar përfundoi një muaj më parë dhe nuk do të rihapet deri në janar, drejtuesit e Atletico Madrid vazhdon të punojë.

Pavarësisht kthimit të Antoine Griezmann, “Los Colchoneros” janë ende në kërkim të talenteve sulmuese.

Interesimi për Matias Arezo, i cili luan për River Plate, është rritur kohët e fundit, por Diego Simeone thuhet se ka një ide tjetër gjithashtu.

Sipas “Marca-s”, Atletico është e interesuar për Paul Onuachu. Skautët e klubit e kanë ndjekur disa herë futbollistin dhe duket se u ka pëlqyer. 27 vjeçari ka shënuar nëntë gola me Genk në kampionat që nga fillimi i sezonit. Sulmuesi shtatlartë (2.01 metra) ishte bashkuar klubit belg në vitin 2019 nga Midtjylland.

Ai ka kontratë me Genk deri në vitin 2024, çmimi i tij vlerësohet në rreth 20 milionë euro.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat