FSHF i gjobit

Futboll

FSHF i gjobit

Më: 20 tetor 2021 Në ora: 18:08
FSHF i gjobit

Kampionati i 83-të i Kategorisë Superiore ka nisur me disa probleme, të cilat kanë lidhje me Ligën Profesioniste ku aderojnë dhjetë klubet elitare. Në fillim të sezonit u shit emri i Ligës dhe përfituesi është kompania “Abissnet”, e cila ka të drejtën e vendosjes së emrit në fanellat e të gjitha klubeve të Superiores, në panelin e reklamave, si dhe në topin zyrtar të ndeshjes.

Por jo të gjithë janë dakord me këtë përzgjedhje, ku bie në sy qëndrimi stoik i Partizanit dhe Teutës që janë kundër.

Të kuqtë dhe durrsakët janë klubet e vetme të Superiores që nuk e kanë në fanellë logon e re me emrin e sponsorit të Superiores. Madje në fillim të sezonit, FSHF-ja i paralajmëroi të dy klubet për anomalinë dhe më pas i gjobiti, por Partizani dhe Teuta vijojnë të mos i binden vendimit të Ligës për emrin e sponsorit.

Madje, përveç stemës që duhet të mbajmë në krahun e uniformës, klubet e mësipërme vazhdojnë të vendosin në panelin e reklamave mbishkrimin “Kategoria Superiore” në vend të “Abissnet Superiore”.

Por, veç dy klubeve rebele edhe vetë FSHF-ja e snobon “defakto” emrin e sponsorit të Ligës. Federata ka shpërndarë për klubet topa zyrtar për ndeshje me logon e vjetër “Kategoria Superiore”. Duket se kjo anomali do të vazhdojë, për sa kohë nuk ka sinjale ndryshimi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat