Fati rinovon me Barcelonën

Futboll

Fati rinovon me Barcelonën

Më: 20 tetor 2021 Në ora: 21:57
Fati rinovon me Barcelonën

Ansu Fati ka hedhur të zezën mbi të bardhë, do të jetë pjesë e Barcelonës deri më 2027.

Tashmë është e kryer.

Ansu Fati ka rinovuar kontratën me Barcelonën deri në vitin 2017.

Lajmin e ka konfirmuar klubi përmes një njoftimi në faqen zyrtare.

Edhe pse 18-vjeçar, Fati ka debutuar me Barcelonën në vitin 2019.

Ai tashmë numëron 47 paraqitje me ekipin e parë, ka shënuar 15 gola.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat