Schmeichel thumbon

Futboll

Schmeichel thumbon

Më: 22 tetor 2021 Në ora: 17:09
Schmeichel thumbon

Manchester United-Liverpool do të jetë një test i rëndësishëm për Djajtë e Kuq dhe mbi të gjitha për trajnerin Solskjaer. Me rastin e ndeshjes së mesjavës në Champions League, pas nokautit ndaj Leicesterit, pankina e norvegjezes u lëkund dhe në fund Cristiano Ronaldo mendoi me golin e fitores pas një permbysje, duke mbajtur ende solid pozicionin e trajnerit.

Nga ana tjetër, megjithatë, thashethemet për një ndryshim të mundshëm në rast të dështimeve të reja janë ende këmbëngulëse. Siç ndodh shpesh në këto situata, filluan toto-emrat dhe Antonio Conte ishte ndër kandidatët e mundshëm.

Me sa duket, megjithatë, menaxheri nga Salento nuk vlerësohet mirë sidomos nga lavditë e mëdha të Djajve të Kuq. Tashmë ditët e fundit Gary Neville kishte refuzuar një kandidaturë të ish-trajnerit të Interit të angazhuar aktualisht në rolin e komentatorit të Champions për Sky, i shqetësuar për një “Mourinho bis” të mundshëm.

Një pozicion i ndarë nga ish partneri i tij Peter Schmeichel. Ish-portieri i Manchester United shpjegoi pse thotë Conte nuk është profili i duhur për një ekip si ai i Old Trafford-it.

Schmeichel për Times iu referua edhe të shkuarës së Antonio Contes, i cili pavarësisht titujve me Juventusin, Chelsean dhe Interin, nuk është një trajner me projekte të gjata:

“Mund të thuash ‘Conte është brilant’, por ai nuk qëndron askund më shumë se disa vjet, ose një emër tjetër, nuk ka asnjë ndryshim.

Bëhet fjalë çfarë duan të bëjnë në një dritare të vogël të historisë së madhe të Manchester United”.

Pra, kush është menaxheri i duhur për United? Schmeichel nuk ka dyshime për vlerën e ish-shokut të tij të skuadrës Solskjaer: “Ai ka zemër dhe shpirt. Problemi është se në këtë botë ai duhet të fitojë menjëherë. Nuk duhet humbur kohe”/

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat