Real me padurim e pret Barcelonën

Futboll

Real me padurim e pret Barcelonën

Më: 22 tetor 2021 Në ora: 17:17
Real me padurim e pret Barcelonën

Mesfushori i Realit të Madridit, Toni Kroos, është shprehur optimist për “El Clasicon” e së dielës kundër Barcelonës, në një intervistë të dhënë për mediat zyrtare të LaLigas:

“El Clasico është gjithmonë një ndeshje speciale, të gjithë e dinë se kjo sfidë është ndryshe nga të tjerat.

Ndihem me fat që kam luajtur shumë 'El Clasico' në karrierën time…Një ndeshje e tillë është gjithmonë e paparashikueshme.

Nuk ka rëndësi nëse në prag të saj vjen si i pari i klasës apo jo, për 90 minuta ndalon gjithçka dhe ka rëndësi vetëm ajo që ndodh në fushën e lojës. 

Ne do të shkojmë në Barcelonë për të fituar, sepse objektivi i Realit të Madridit edhe këtë vit është që të fitojë sa më shumë tituj”, ka deklaruar futbollisti gjerman, që po luan sezonin e tij të tetë me fanellën e Realit të Madridit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat