Shumë klube e duan në radhët e veta

Futboll

Shumë klube e duan në radhët e veta

Më: 22 tetor 2021 Në ora: 19:19
Shumë klube e duan në radhët e veta

Karim Adeyemi është vetëm 19 vjeç dhe po mahnit të gjithë me talentin e tij.

Sulmuesi gjerman në 17 ndeshje me Salzburgun ka shënuar 12 gola dhe ka dhënë shumë asiste dhe për të tani radha e pretendentëve është e gjatë.

Sulmuesi që ka qenë edhe në akademinë e Bayernit, ka një kontratë deri në 2024 dhe vlerësohet 20 mln Euro nga drejtuesit e klubit austriak.

Janë Liverpool, Bayern Munchen, Atl. Madrid, Real Madrid, praktikisht elita e klubeve europiane që duan ta blejnë talentin 19-vjeçar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat