Alaba e Lucas trimat e Realit, triumfojnë kundër Barcelonës 

Futboll

Alaba e Lucas trimat e Realit, triumfojnë kundër Barcelonës 

Nga: Kemajl Goca Më: 24 tetor 2021 Në ora: 17:15
Alaba e Lucas trimat e Realit, triumfojnë kundër Barcelonës 

Atmosferë drithëruese në “Camp Nou”, 86,422 shikues panë lojë të fortë dhe vetëm një gol mes rivalëve të përjetshëm, Barcelona – Reali.

Futbollistët David Alaba e Lucas vulosin derbin më të madh, duke i dhuruar fitore me rezultat 2:1 Real Madridit.

Në minutën e 32-të, një veprim i shpejt i madrilenëve rezultoi me gol.

Image

Rodrygo pason një top deri të Alaba i cili me zgjuarsi nga rreth 15 metra, në pozitë si anash godet fortë e në shtyllën e dytë  (të majtën) duke shënuar për 0:1.

Në minutën e 90+4, gjithçka merr fund, Lucas thellon epërsinë (0:2) e Realit.

Në minutën e 90+7, Aguero ngushton humbjen në 1:2.

Pas javës së 9-të në kampionatin spanjoll, Reali kryeson me 20 pikë, ndërsa Barcelona është në pozitën e 8-të me 15 sosh. 

Reali ka 6 fitore, 2 barazime e 1 humbje, ndërsa Barcelona pa Lionel Messin nuk është si dikur, ka 4 fitore, 3 barazime e 1 humbje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat