Lazio pëson debakël

Futboll

Lazio pëson debakël

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 17:23
Lazio pëson debakël

Skuadra e Lazios është mposhtur nga Verona në ndeshjen e zhvilluar në kuadër të javës së 9’të të Serie A.

Skuadra e Veronës triumfoi me rezultat 4-1 me golat e shënuara nga sulmuesi argjentinas, Giovanni Simeone.

Ndërsa, golin e vetëm për Lazion e shënoi Immobile.

Në këtë takim nuk pati minuta për sulmuesin prizrenas, Vedat Muriqi, teksa Hysaj u vlerësua me notën 6.5 për 57 minuta sa luajti.

Lazio rënditet në pozitën e 8 me 14 pikë, dërsa Verona në pozitën 11.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat