Salah me notë maksimale

Futboll

Salah me notë maksimale

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 22:02
Salah me notë maksimale

Liverpool ka arritur të shënoi fitore të thellë ndaj rivalit, Manchester United në “Old Trafford”.

“Reds” triumfuan me rezultat të thellë 0:5.

Kjo fitore u mundësua falë shkëlqimit të yllit egjiptian, Mohamed Salah që realizoi het-trik.

Salah ishte lojtari më i vlerësuar në fushë, sipas sajtit presitigjioz të vlerësimeve “SofaScore”.

Egjiptiani u vlerësua me notën 9.9, kurse Jota me notën 8.6.

Te Man Unitedi lojtari me notën më të lartë u vlerësua Scott McTominay, kurse më të ulët ishte portieri, David de Gea që mori notën 5.6.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat