Derbi lë pasoja

Futboll

Derbi lë pasoja

Më: 26 tetor 2021 Në ora: 18:59
Derbi lë pasoja

Derbi lë pasoja, dy skuadrat humbin futbollistë për javën e ardhshme!

Derbi i kryeqytetit nuk ka kaluar pa pasoja në radhët e të dy skuadrave. Stenio Zhunior dhe Filip Najdovski kanë humbur ndeshjet e radhës në kampionat.

Sulmuesi i Partizanit me kartonin e verdhë të marrë dje, plotësoi numrin katër të tyre dhe është i detyruar të mungojë kundër Egnatias të dielën.

Nga ana tjetër, maqedonasi i Tiranës humbet kryendeshjen e javës së 7-të ndaj Vllaznisë, që do të luhet të shtunën në stadiumin “Loro Boriçi”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat