Arbëria ndërron përsëri stadium

Futboll

Arbëria ndërron përsëri stadium

Më: 28 tetor 2021 Në ora: 11:18
Arbëria ndërron përsëri stadium

Arbëria edhe më tutje po ka probleme sa i përket ndeshjeve si vendas.

Skuadra nga Dobraja nuk po mund t’i zhvillojë ndeshjet në stadiumin ‘Samir Kelmendi’ të Lipjanit.

Gazeta ‘Sheshi’ mëson se skuadra Ulpianës i ka dërguar e-mail Komisionit për garave dhe administratorit të Ligës së Parë që stadiumi ‘Sami Kelmendi’ në Lipjan është i KF Ulpianës dhe se skuadrat tjera duhen të kenë marrëveshje me shkrim me klubin.

Arbëria ndeshjen e xhiros së 9-të kundër Vllaznisë së Pozheranit e ka zhvilluar në stadiumin ‘Sami Kelmendi’, por që tashmë nuk po lejohet t’i zhvillojë ndeshjet në atë stadium.

Në njoftimin e fundit, skuadra ‘kuqezi’ e Arbërisë ka bërë të ditur së ndeshja ndaj KF Vitisë do zhvillohet në stadiumin sintetik në Shtime, aty ku edhe më parë i ka zhvilluar ndeshjet kjo skuadër.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat