Haaland refuzon

Futboll

Haaland refuzon

Më: 28 tetor 2021 Në ora: 11:58
Haaland refuzon

Sulmuesi i Borussia Dortmundit, Erling Haaland është tashmë një nga sulmuesit më të mirë në botë, e po ashtu emri më i nxehtë  në merkato.

Norvegjezi mësohet se pati shansin të luantë në Premier League.

Sipas drejtorit ekzekutiv të klubit gjerman, Hanz- Joachim Ëatzke, për Spot1, sulmuesi kishte një ofertë më të mirë nga Manchester United në janarit e 2020, por agjenti i tij, Mino Raiola vendosi ser ishte më mirë për zhvillimin e tij kalimi të një klub si Dortmundi.

Manchester United edhe tani është një nga klubet që interesohet për shërbimet e super sulmuesit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat