“Marca”: Lewandowski para Messit

Futboll

“Marca”: Lewandowski para Messit

Më: 28 tetor 2021 Në ora: 12:34
“Marca”: Lewandowski para Messit

E përditshmja spanjolle “Marca”, ka publikuar renditjen përfundimtare të votave nga gazetarët, kapitenët dhe përzgjedhësit e Kombëtareve, për sa I përket çmimit të “Topit të Artë”, i cili do të ndahet më 29 nëntor.

E përditshmja spanjolle zbulon se ylli i Bajernit, Robert Lewandowski, ka mposhtur Lionel Messin dhe Karim Benzeman.

Jorginho që ishte fitues i Kampionatit Evropian dhe Ligës së Kampionëve është renditur i pesti, derisa çuditërisht Mohamed Sallah është në vendin e katërt.

Zhgënjim i madh ishte i Cristiano Ronaldos që u rendit në vendin e nëntë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat